מה זה חשבות שכר עובדים ומדוע כל כך חשוב שהנושא יטופל באופן מדויק ועל ידי אנשי מקצוע מהתחום בעלי ניסיון?
חשבות שכר הוא תחום מאוד מבוקש כיוון שהוא תמיד נדרש, הלא בעלי עסקים תמיד צריכים מישהו עם הידע וההסמכה הנדרשים על מנת שיטפל עבורם בכל מה שקשור לשכר העובדים.


חשיבות החשבות

כל מי שיש לו עסק ובתוך העסק יש לו עובדים, צריך לדאוג עבורם לתשלום לפי חוק, וזה אומר ביצוע תלוש משכורת והפרשות לביטוח לאומי, מס הכנסה וכן הלאה. בעל עסק שלא משלם לפי חוק, עומד בפני סכנה.
חשבות שכר עובדים היא פעולה שנועדה לשמור על תשלום המשכורות לעובדים כחוק. בסוף כל חודש, בעל העסק שולח לחשבי השכר את הנתונים של כל אחד מהעובדים ולפיהם מבצעים את חישוב השכר שלהם. כאשר צריך לעדכן או להוסיף משהו, למשל אם נפתחה קרן פנסיה ויש להפריש לקרן מהמשכורות, החשבים יבצעו את החישובים בהתאם.
לאחר ביצוע כל החישובים, בעל העסק מקבל חזרה את כל תלושי המשכורת ומוסר אותם לעובדים שלו. אם כן, אפשר לראות שמדובר בתהליך חשוב בתוך העסק, שמיועד להגן על העובדים וגם על בעל העסק על מנת שלא ייקלע לחובות כספיים.


מיד עם בואו של העובד החדש

כאשר עובד חדש שמגיע, או כאשר עובד מתחלף באחר, צריך לעדכן את מחלקת החשבות ולמסור להם את הפרטים הנחוצים- שם מלא, תעודת זהות, סוג המשרה (חלקית, מלאה, לפי שעות...), וכל פרט שיכולה להיות לו השפעה על סוגי וגובה ההפרשות שצריך לבצע מהשכר שלו.