בכל עסק כדאי שיתבצעו טיפול ובקרה על מנת שהעסק יפעל בצורה חוקית וכמובן גם כדי שהוא יהיה רווחי עבור העסק.

היום, מאוד קשה להחזיק עסק על הרגליים, ולמרות זאת עוד ועוד אנשים פותחים עסקים, פטורים או מורשים. בין אם לעסק יש פוטנציאל להיות רווחי ובין אם לא, הדבר הבסיסי והחשוב ביותר הוא קודם כל להבטיח שהעסק פועל בצורה חוקית, וזה כולל רישיונות, ביטוחים או הכשרות במידת הצורך וכמובן אי העלמת מס או הלבנת הון.
על מנת שהעסק יעבוד באופן הנדרש לפי חוק, חשוב לעשות טיפול ובקרה על בסיס קבוע, וזה כולל בחינת כל העסקאות שהעסק ביצע, כל ההוצאות וכל ההכנסות, ביצוע מאזנים ודוחות רווח והפסד, ולדווח על כל אלו לגורמים הרלוונטיים.


טיפול ובקרה כדרך לייעל את העסק

אם כן, בדיקה של העסק ובקרה מתמדת מאפשרים לבעל העסק להיות שקט ורגוע בידיעה שהעסק פועל לפי חוק והוא משלם את החובות שלו בזמן, במידה וישנם.
אבל הבקרה על העסק מאפשרת לבעל העסק גם לעשות מקצה שיפורים וכך לייעל את העסק כדי שיהיה רווחי יותר. בין השאר, בעל העסק יכול לבדוק היכן וכיצד הוא יכול לעשות צמצומים או הקטנה של ההוצאות, האם כל המחלקות נדרשות והאם העובדים בכל מחלקה מבצעים את התפקיד שלהם בצורה הטובה ביותר, וכן הלאה.
לסיום, טיפול ובקרה הוא נושא רחב מאוד שיכול להשתמע להרבה מובנים, אך ניתן לתמצת זאת כך: בעזרת בקרה ופיקוח על ידי אנשי מקצוע מתאימים בעל העסק יכול גם להמשיך פעילות לפי חוק וגם לייעל את העסק.